१० श्रावण २०८१, बिहीबार
Follow Us

अभिनेत्री रश्मिकाको डिप फेक भिडियो बनाउने दिल्लीमा पक्राउ

नेपालब्रिटेन संवाददाता
७ माघ २०८०, आईतवार ०६:१५

मुम्बइ । रश्मिका मन्डन्नाको डीप फेक केसमा एकजना पक्राउ परेका छन । दिल्ली पुलिसले यो ‘डिप फेक’ भिडियो बनाएको आरोपमा एक व्यक्तिलाई पक्राउ गरेको हो । ‘डिप फेक’ भिडियो गत वर्ष नोभेम्बरमा सोशल मिडियामा भाइरल भएको थियो। यसपछि सामाजिक सञ्जाल प्लेटफर्ममा डेफ फेकसम्बन्धी कानुन बनाउन माग भएको थियो ।

भाइरल भएको यो भिडियोमा ब्रिटिश–भारतीय प्रभावशाली पटेललाई कालो पोशाकमा लिफ्टमा प्रवेश गरेको देखाइएको छ। गहिरो नक्कली प्रविधिको प्रयोग गरेर पटेलको अनुहार मूल रूपमा मन्डन्नाको अनुहारबाट मोर्फ गरिएको थियो। अभिनेत्री मण्डनाले पनि यो ‘डिप फेक’ भिडियो लाई लिएर आफ्नो प्रतिक्रिया दिएकी छिन् । उनले त्यसबेला यो ‘अत्यन्तै डरलाग्दो’ भएको बताएका थिइन ।

‘इमानदारीपूर्वक भन्नुपर्दा यस्तो केहि मेरो लागि मात्र होइन तर आज टेक्नोलोजीको दुरुपयोगको कारण धेरै हानिको जोखिममा रहेका हामी सबैको लागि अत्यन्त डरलाग्दो छ,’ उनले भनेको थिइन् ।

भाइरल डीपफेक भिडियो पछि केन्द्र सरकारलाई सोशल मिडिया प्लेटफर्महरूको लागि एक दिशानिर्देश जारी गर्न भनिएको थियो । सो दिशानिर्देशहरू अन्तर्गत डीपफेक सम्बन्धी कानून बनाउने कुरा भएको थियो।