९ श्रावण २०८१, बुधबार
Follow Us

फ्रान्सलाई २ – १ ले पराजित गर्दै स्पेन युरोकपको फाइनलमा

नेपालब्रिटेन डट कम्
२६ असार २०८१, मंगलवार २१:१६

लण्डन । स्पेनले मंगलबारको मनोरञ्जनात्मक यूरो २०२४ सेमिफाइनलमा फ्रान्सलाई २-१ ले पराजित गर्न संघर्ष गर्दै लामिन यामालको शानदार गोल र डानी ओल्मोको गोलले बर्लिनमा आइतबारको फाइनलमा आफ्नो स्थान सुरक्षित गर्यो।

फ्रान्सले सुरुमै आक्रमण गर्दै किलियन एम्बाप्पेले, जसले यस प्रतियोगितामा आफ्नो नाक भाँचेपछि मास्क लगाएका थिएनन्, रान्डल कोलो मुआनीलाई बल पास गरे र मुआनीले नजिकैबाट हेड गर्दै प्रतियोगितामा आफ्नो पक्षको पहिलो ओपन प्ले गोल गरे।

यामालले स्पेनको लागि खेलको २१औं मिनेटमा पेनाल्टी क्षेत्र बाहिरबाट एउटा जबरजस्त बायाँ खुट्टाको प्रहार गर्दै गोल गरे, जुन गोलपोस्टमा ठोक्किएर जालमा प्रवेश गर्यो, जसले १६ वर्षका यामाललाई यूरो वा विश्वकप प्रतियोगिताको सबैभन्दा कान्छो गोलकर्ता बनायो।

स्पेनले चार मिनेट पछि निरन्तर दबाबको अवधिपछि अग्रता लियो जब ओल्मोले पेनाल्टी क्षेत्र भित्र एक चतुर स्पर्श गर्दै फ्रान्सका जुल्स कुन्डेबाट डिफ्लेक्ट भएको हाफ-भली प्रहार गर्दै गोल गरे। दोस्रो हाफमा फ्रान्सले स्पेनलाई दबाबमा राख्यो र केही अवसरहरू सिर्जना गर्‍यो तर पुनः फर्कन सकेन।